ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ Ε.Π.Σ.ΠΕΙΡΑΙΑ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ -Α.ΟΜΙΛΟΣ 2019-20

16 Φεβρουαρίου 2020 | 15:30
ΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
vs

Ανακεφαλαίωση

Με νίκη πέρασε ο ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ από το Πέραμα κερδίζοντας 0-1 με γκολ του Κωστή τον αξιόμαχο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ.
Έγινε ένα δυνατό παιχνίδι με διαρκείς αντεπιθέσεις όπου η ομάδα μας μετά από συνεχή πίεση και χαμένες ευκαιρίες κατάφερε να βάλει το γκολ στο 68΄.
Αν και δεν μπήκαμε με το γνωστό πάθος μας στον αγώνα αυτό που πείσμωσε την ομάδα ήταν το χτύπημα εκτός φάσης του Φόνσου που έληξε μόνο με κίτρινη κάρτα και στην συνέχεια η αναίτια ¨π ρ ο λ η π τ ι κ ή¨ αποβολή του σκόρερ λόγω του γνωστού ενθουσιώδη πανηγυρισμού του που ενόχλησε τον προπονητή της γηπεδούχου ομάδας και αντέδρασε υπερβολικά με αποτέλεσμα ο διαιτητής για να διατηρήσει την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα (κατά τα λεγόμενά του) να τον αποβάλει με απευθείας κόκκινη(;) κάρτα.
Για 22λεπτά + των καθυστερήσεων η ομάδα με λιγότερους παίκτες δεν υποχώρησε σε αμυντική διάταξη παρά μόνο στα φάουλ που εύκολα δίνονταν προς το τέλος έξω από την περιοχή του Λαζόπουλου.
Παλικαρίσια νίκη απέναντι σε μια ομάδα που ως φοίνικας αναγεννήθηκε από τις στάχτες του εμφανίζοντας μια ομάδα που δεν έχει καμία σχέση με του πρώτου γύρου, διεκδικώντας την παραμονή στην κατηγορία χωρίς να μπει στα μπαράζ.
Ευχαριστούμε τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ για την φιλοξενία του και ευχόμαστε σε αθλητές και παράγοντες για την συνέχεια η ομάδα τους να επιτύχει τον στόχο της.

ΕΠΣ.ΠΕΙΡΑΙΑ0-1ΣΚΟΡΕΡ: ΚΩΣΤΗΣ ΗΛΙΑΣΓΗΠΕΔΟ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ